Odbojkaši Radničkog su u utakmici 1/8 finala Kupa Srbije, na svom terenu, savladali ekipu OK Borac iz Starčeva (povratnika u Superligu) maksimalnim rezultatom 3:0 i tako obezbedili učešće u 1/4 finalu našeg najmasovnijeg takmičenja.

Najneizvesnije je bilo u prvom setu kada su gosti imali i minimalno vođstvo, ali je set ipak pripao Radničkom. U drugom setu domaćin nije dozvolio neizvesnost iz prvog i lagano dolazi do 2:0 u setovima. U trećem setu trener Aleksa Brđović i njegov pomoćnik Nemanja Opačić pružili su priliku skoro svim rezervnim igračima i taj set završen je i najvećom razlikom u poenima. Najbolji igrač utakmice bio je bugarski internacionalan Deivid Krastev sa 24 poena.

Narednu utakmicu Radnički igra u subotu 7. oktobra, u 18 sati, protiv ekipe Takova u Gornjem Milanovcu u okviru prvog kola Superlige Srbije.