Odličnu igru pružili su omladinci kragujevačkog Radničkog u prvoj pripremnoj utakmici protiv Honveda u Budimpešti. Đavolići su bili bolji rival u većem delu utakmice, ali je domaćin zahvaljujući čudesnim intervencijama golmana Šranka i snalažljivošću Balaža uspeo da izbegne poraz – 1:1 (1:0).

Terensku inicijativu sa početka utakmice izabranici Dejana Joksimovića krunisali su u 28. minutu, kada je posle prodora Đorđa Jovanovića po desnoj strani, Dejan Ristić preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca smestio loptu iza leđa golmana Honveda Šranka, koji je samo par minuta ranije sjajnom reakcijom sprečio Aleksandra Petrovića da se upiše u listu strelaca.

Imali su Kragujevčani potom nekoliko dobrih prilika da uvećaju stečeni kapital. Milojević je u finišu prvog poluvremena iz izgledne pozicije šutirao pored gola, da bi se sredinom drugog dela utakmice u odličnoj šansi našao i Miletić, ali se spetljao u presudnom trenutku.

Kazna za ove promašaje mlade fudbalere je stigla u 71. minutu, kada je Feher Balaž doneo izjednačenje mađarskom timu.

Seriju pripremnih utakmica omladinci Radničkog nastavljaju duelom sa vršnjacima iz kraljevačke Sloge.