U jednoj od najboljih partija na startu nove sezone u Omladinskoj ligi Srbije, mladi fudbaleri Radničkog 1923, na pomoćnom terenu stadiona Čika Dača „pregazili” su vršnjake iz subotičkog Spartaka rezultatom 4:0 (2:0). Nakon ove pobede Kragujevčani se nalazena drugom mestu prvenstvene tabele.

Igrači Dejana Joksimovića su na prilično superioran način došli do svog trećeg trijumfa u sezoni. Subotičani su bili lak plen za raspoložene Đavolčiće, koji su još jednom potvrdili epitet dobro organizovane, homogene i izuzetno disciplinovane ekipe, čiji se krajnji dometi u ovoj sezoni još uvek ne mogu pouzdano utvrditi.

Mrežu Spartaka prvi je načeo najbolji strelac kragujevačkog tima, Andreja Ristić, u 9. minutu, kada je posle dobro ubačene lopte od strane Lazara Miletića najspretnije reagovao u kaznenom prostoru gostiju i svojim četvrtim golom u sezoni obezbedio domaćinu početnu prednost.

Lepo su kombinovali igrači Radničkog u 31. minutu. Uroš Arsenijević je probio po desnoj strani, a zatim uputio povratnu loptu ka Aleksandru Petroviću, čiji je udarac uspešno zaustavio čuvar mreže subotičkog tima Tasić.

Ipak, golman Spartaka je samo minut kasnije bio primoran da po drugi put vadi loptu iz svoje mreže. Marinković je izveo prekid sa desne strane, lopta je došla na drugu stativu do usamljenog Arsenijevića, koji je rutinski glavom šalje u mrežu za 2:0.

Samo četiri minuta kasnije Arsenijeviću se pružila prilika da se ponovo upiše u strelce, ali je Tasić dobrom intervencijom uspeo da sačuva svoju mrežu u ovoj situaciji.

Zapretio je potom i Andreja Ristić, međutim njegov udarac sa ivice šesnaesterca završio je iznad prečke.

Kragujevčani su do trećeg pogotka na utakmici stigli početkom drugog poluvremena. Posle kratke kombinacije iz prekida i ne baš sigurne reakcije golmana Spartaka Tasića, štoper Tomović je iz neposredne blizine poslao odbijenu loptu u gol Subotičana.

Iako su ovim pogotkom maltene osigurali sva tri boda, omladinci Radničkog nisu imali nameru da spuste nogu sa gasa, pa su se njihovi ataci ka protivničkom golu nastavili nesmanjenom žestinom.

Pretili su Miletić i Arsenijević sa distance, da bi Aleksandar Petrović u 82. minutu iskoristio još jedan idealan centaršut Marinkovića, ovoga puta sa leve strane, da stavi tačku na ovo zaista sjajno izdanje svog tima.

Sa 10 osvojenih bodova iz četiri odigrana kola omladinci Radničkog se nalaze na visokom drugom mestu prvenstvene tabele, tik iza vodeće Crvene zvezde, koja je sakupila maksimalnih dvanaest bodova.

Igrači trenera Dejana Joksimovića narednog vikenda putuju za Šabac, gde će u duelu sa domaćom Mačvom pokušati da produže ovaj niz odličnih rezultata na startu sezone.