Fudbaleri kragujevačkog Radničkog odigrali su nerešeno u Lazarevcu protiv Kolubare - 1:1 (1:1).

Kolubara je nakon bolje igra u prvom delu susreta stigla do prednosti u 17. minutu golom Cvetojevića, nakon centaršuta Filipovića.

Vođstvo domaćina „trglo je” igrače Radničkog koji su krenuli nešto ofanzivnije, a iz takve igre Kragujevčani dolaze do izjednačenja golom Damjana Krajišnika u 25 minutu.

Do kraja poluvremena viđena je izjednačena igra, sa nekoliko šansi na obe strane.

Radnički je imao više od igre u prvom delu drugog poluvremena, kada je imao i više ozbiljnih prilika. Nakon toga, inicijativu preuzima Kolubara. Iz jedne od izglednih prilika, Vukušić, novo pojačanje ekipe iz Lazarevca trese mrežu, ali na sreću fudbalera Radničkog iz VAR sobe sugerišu ofsajd.

Nakon toga i Kragujevčani imaju priliku - nakon prodora Mirića odbranbeni igrači ruše napadača Radničkog, ali sudija ne svira penal – zbog protesta i trener Radničkog Joksimović dobija žuti karton.

Do kraja ostaje 1:1, reklo bi se najrealniji rezultat ove utakmice u prvom kolu.

U sledećem kolu na svom stadionu Radnički dočekuju lučansku Mladost.