Fudbaleri Radničkog 1923 poraženi su od podgoričke Budućnosti na startu priprema u Staroj Pazovi, rezultatom 1:2 (0:1). Duel sa šampionom Crne Gore bio je dobar test za izabranike trenera Vladimira Radenkovića, koji do sada nisu imali priliku da odmere snage sa protivnikom takvog kvaliteta.

Podgoričani su iz prve ozbiljnije akcije na utakmici došli do vođstva. Božović je u kontri proigrao mladog Đukanovića, koji je loptu smestio iza leđa Lazara Raičevića.

Na 2:0 povisio je Božović pogotkom iz jedanaesterca u 55. minutu, da bi Igor Vićentijević u 76. minutu smanjio zaostatak kragujevačkog tima. Imali su „crveni” u završnici utakmice lepu priliku da dođu i do izjednačenja, ali je Burmazov udarac glavom sa pet metara završio pored stative.

Narednu proveru fudbaleri kragujevačkog superligaša imaće u sredu, 30. juna, protiv ruske ekipe Krila Sovjetov.