Omladinska selekcija fudbalera Radničkog poražena je na startu sezone u Omladinskoj ligi Srbije od ekipe Rada – 1:3 (0:2). Za razliku od Kragujevčana, koji su propustili dve stopostotne šanse, mladi „građevinari” su rutinski koristili ukazane prilike, te su na kraju zasluženo odneli sva tri boda iz srca Šumadije.

Očigledno je trema uzela danak kod mladih kragujevačkog fudbalera, koji su maltene čitav susret odigrali u nekoj vrsti blagog grča. I pored toga, imali su šansu da izbegnu poraz na premijeri, ali im je trenutak dekoncentracije u završnici utakmice zapečatio sudbinu.

Priliku da poprave utisak i dođu do prvih bodova u Omladinskoj ligi Srbije Kragujevčani će imati narednog vikenda na gostovanju ekipi IMT u Beogradu.

RADNIČKI 1923 – RAD 1:3 (0:2)

Prvi pomoćni teren stadiona „Čika Dača”, Sudija: Uroš Vuković (Kragujevac), pomoćnici: Srđan Minić (Rača), Nikola Marković (Kragujevac)

Strelci: Vasić u 64. minutu za Radnički 1923, a Gašić u 10, Braunović u 44. i Radlovački u 78. minutu za Rad.

Žuti kartoni: Lakićević, Gvozdenović (Radnički 1923), Đurđević, Gašić, Radojičić, Braunović (Rad).

RADNIČKI 1923: Žunić, Pavlović, Dimitrijević (od 80. Milojević), M. Radosavljević, Lakićević, Gvozdenović (od 87. N. Radosavljević), Arsenijević, Jovanović (od 73. Ristić), Đorđević (od 46. Milošević), Aničić (od 80. Petrović), Vasić.

RAD: Đurković, Ćorović, Andić, Đurđević, Vasiljević, Gašić, Radojičić, Radlovački (od 86. Zvizdić), Čobeljić (od 72. Gaborov), Braunović (od 89. Milić), Jetvić (od 72. Delibašić).