Posle godinu dana pauze zbog epidemije koronavirusa, šampioni Srbije, Supernova Kragujevac Wild Boarsi, otvorili su sezonu pobedom na gostovanju Požarevac Pastuvima, rezultatom 26:2.

Zbog novog pravila da bar jednu utakmicu svaki tim odigra sa domaćim kvoterbekom, Kragujevčani su odlučili da to bude baš ovaj meč, pa je tako u prvom poluvremenu napad predvodio Aleksa Đokić, a u drugom Stefan Đurić. Meč je propustio i drugi import Veprova, trkač Ešton Hrd, zbog povrede.

Kragujevčani su poveli pasom Đokića ka Petru Goiću, a potom uvećali vođstvo sejftijem i trčanjem Stefana Đurića (16:0). Do odlaska na odmor i Požarevljani su izborili sejfti (16:2), a u nastavku susreta je ponovo na scenu stupio junak susreta Goić, najpre uspešnim fild golom, a zatim i trčanjem za tačdaun – 26:2.

U drugom kolu Veprovi su slobodni, a potom dočekuju beogradske SBB Vukove.

Požarevac Pastuvi – Supernova Kragujevac Wild Boars 2:26 (0:7, 2:9, 0:0, 0:10)