JKP Šumadija Kragujevac do 30. decembra godine sprovodi Anketu o oceni kvaliteta pružanja usluga.

Kragujevčani će popunjavajući anketu moći da ocene usluge poput odvoza smeća, održavanja ulica i javnih površina, održavanja javne rasvete, usluge parkiranja i pijaca, kao i gradskog prevoza putnika.

Građani imaju priliku da odgovore na različita pitanja vezana za delatnost preduzeća, ali i da daju primedbe, predloge i sugestije u cilju što efikasnijeg pružanja usluga.

Anketa je dostupna i na sajtu preduzeća na ovom LINK-u.

Prošle godine anketu JKP Šumadija popunilo je 836 Kragujevčana. Rezultati su pokazali da su građani uglavnom zadovoljni radom ovog preduzeća.

Tek 16,39 odsto sugrađana je recimo smatralo da uređenje puteva i ulica nije adekvatno, 19,5 odsto nije zadovoljno pijačnim uslugama, a 15,9 posto smatralo je da cene ne odgovaraju kvalitetu pruženih usluga.

Rezultate prošlogodišnje ankete možete naći na ovom LINK-u.

Inače, Zakonom o komunalnim delatnostima propisano je da komunalna preduzeća jednom godišnje rade anketiranje svojih potrošača.

Pored JKP Šumadija, anketiranje Kragujevčana trenutno sprovodi i JKP Vodovod i kanalizacija. (Vidi LINK)